Yeni bir yıla girmek genç yaşlı her birimizde heyecan uyandırıyor. Ne olursa olsun, farklı bir etkinlik ya da kutlama ile yeni bir yılı karşılamak bize iyi geliyor. Üstelik birkaç günlük tatiliniz de söz konusu ise neden harika bir mini tatil yapmayasınız. Bunun içe yılbaşı etkinlikleri ile sürekli gündeme gelen Kıbrıs oldukça ideal bir seçim. Çünkü Kıbrıs’a hem pasaport vize derdi olmadan gidebiliyoruz hem de uçak bileti alıp doğrudan 1 – 2 saatlik konforlu bir yolculuk ile varış gerçekleştirebiliyoruz. Bu sebeple Kıbrıs oldukça avantajlı bir yılbaşı rotası olarak değerlendiriliyor her yıl. Ayrıca burada konaklama için tercih edebileceğiniz birbirinden lüks ve kaliteli oteller, özel programlar ile yılbaşı akşamını renklendiriyor. Henüz yılbaşı tatilinizi planlarken, otellerin programlarını öğrenerek, planlamanızı buna göre yapabilirsiniz. Ülkemizin en ünlü sanatçılarını da yeni yıla girerken Kıbrıs’ta sahnelerde görebilirsiniz. Üstelik kış mevsimi olmasına karşın, adanın ılıman iklimi sebebi ile burada soğuk ile karşılaşmayacak ve harika bir gezi yapacaksınız.

Kıbrıs’ta yılbaşı tatili planlarken, istediğiniz eğlence türüne karar vermeniz kadar şehir seçimi yapmanız da gerekiyor. Eğlence denilince ilk akla gelen elbette ki Girne oluyor ama Lefkoşa ve Gazimağusa da küçümsenmeyecek ölçüde eğlencelere sahne olabiliyor. Bu sebeple tercihinizi üçünden yana da kullanabilirsiniz. Yılbaşı kutlamanızı ertesi günlerde dahi eğlenceli etkinliklere katılarak devam ettirebilirsiniz. Biliyoruz ki Kıbrıs, eğlence mekânları kadar kumarhaneleri ile ünlüdür. Bu sebeple siz de bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Unutmamak gerek ki bu anlamda tecrübesizseniz, limitinizi fazla yükseltmemelisiniz. Ne yazık ki bu durumda hüsran ile karşılaşma oranınız çok yüksektir. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca genellikle otellerin özel kutlamalarında sahne alan sanatçıları ile eğlencenin dibine vurma şansı sizin için en cazip seçeneklerden olacağı için planlamanızı buna göre yapabilirsiniz.

Unutmadan belirtelim yılbaşı kutlamaları için erkenden hazırlık yapmakta fayda var. Bu dönemde fiyatlar oldukça yükseldiği için son dakikaya kalmamaya özen göstermek gerek. Özellikle uçak bileti fiyatları ciddi anlamda yükselebiliyor. Bu sebeple ilk olarak uçak bileti satın almanızda fayda var. Ardından ise derhal kararınızı netleştirip, otel rezervasyonu işlemlerini halledebilirsiniz. Böylece maddi anlamda tasarruf da sağlayacağınız bir tatil olabilir bu.

Yeni yıla hangi şehirde girelim?

Yeni yıla Kıbrıs’ta gitmek için isterseniz ilgilendiğiniz şehirde kendinize has bir program oluşturabilirsiniz. Bunun için Girne’nin unutulmaz eğlencelerini, partilerini ve kumarhanelerini göz önünde bulundurarak Girne’yi tercih edebileceğiniz gibi, tarih ve kültür merkezi olan başkent Lefkoşa’da eğlenceli bir yılbaşı kutlaması da düşünebilirsiniz. Bunlara bir alternatif olarak da muhteşem sahilleri ile tatilcilerin hafızalarına kazınan Gazimağusa’yı tercih edebilirsiniz.

Kendine has bir programın planlanması elbette uğraştırıcı olacaktır ve çokça zamanınızı çalacaktır. Eğer kıymetli zamanınızı bu şekilde heba etmeden zaten sizin için önceden hazırlanmış bir programa dâhil olmak isterseniz ise size sunulacak olan tur programlarını tercih edebilirsiniz. Farklı konaklama seçenekleri, birbirinden lüks oteller, çeşitli konseptlere sahip yılbaşı partileri ya da konserleri ile onlarca seçenek önünüze serilecektir bu şekilde. Sizin ise sadece sunulmuş olan bu seçenekler arasında bir tercih yapmanız gerekiyor. Üstelik sadece belli bir kente bağlı kalmanız gerekmiyor. Pek çok farklı noktada bu imkâna ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz Girne’deki organizasyonlara dâhil olabilirsiniz, isterseniz Lefkoşa’daki tesislerin programlarını inceleyebilirsiniz, isterseniz de Gazimağusa’nın partilerine katılabilirsiniz. Geç kalmadan seçiminizi yapıp, bu yıl kendinize unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Yeni yıla enerji toplamış ve yenilenmiş olarak girmek için geç kalmadan hazırlıklara başlayın!