Tatile çıkmak, gezmek, eğlenmek güzel de eğer çocuklarınız varsa tatil çok da planladığınız gibi olmayabilir. Daha titiz bir organizasyon yapmanız, tatil öncesinde detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Her otel çocuğunuz için uygun şartları taşımayacaktır. Bu sebeple, yapacağınız araştırma ile rotanızda size en uygun olan otelleri bulmanız, buna göre rezervasyon yaptırmanız ve çocuklarınız ile birlikte yola koyulmanız gerekir. Eğer önümüzdeki sezonda Kıbrıs kıyılarında bir tatil planlıyorsanız da aynı şartlar geçerli. Her rota çocuklar ile tatil için uygun olmayabilir ama Kıbrıs’ta çocuklarınızın da eğlenip tatil yapacağı pek çok tesis mevcut ve bu sebeple Kıbrıs’ta hem siz tatil yapmış olacaksınız hem de çocuklarınız.

Kış boyunca çocuklarınız da en az sizin kadar yorulmuş olacaklar ve onlar da sizin olduğunuz gibi tatile ihtiyaç duyacaklar. Onlar olmadan yapacağınız bir tatil, sizin için de yeterli keyif vermeyecektir. Ancak bununla birlikte uygun otel bulma konusunda yaşadığınız sorunlar sizi tatil ve çocuk ikileminde bırakabilir. Kuzey Kıbrıs kıyıları bu ikilem ile boğuşmanıza gerek bırakmıyor ve harika tesisleri ile hem sizin hem de çocuklarınızın mükemmel bir tatil gerçekleştirmesini sağlıyor. Siz de tatil programı yapmak için zaman kaybetmeden, hazırlıklarınıza geçebiliyorsunuz. Kıbrıs bu kolaylıkları sebebi ile her yıl yoğun bir turist akınına maruz kalmaktadır.

Tatil rotanıza karar verdiniz ve tesis seçimi noktasında takıldıysanız, size önerimiz çocuklarınızın tatil ihtiyaçlarını gözetmeniz yönünde olacak. Okul dönemi boyunca oldukça yorula çocuklarınız, tatilde çokça eğlenmek, hareket etmek, delicesine oyun oynamak isteyecektir ve özgürce bunları gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacaktır. Bu sebeple çocuklar için aktiviteleri fazla olan tesisler, size harika fırsatlar sunar. Çocuklarınızın daha çok eğleneceği bu etkinlikler, sizin de daha keyifli bir tatil yapmanızı sağlayacak. Onlar yeni arkadaşlar edinip, çocuk havuzunda yüzerken ya da eğitmenler eşliğinde oyunlar oynarken, siz güneşlenebilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Gördüğünüz üzere, çocuklar ile tatil o kadar da zor ya da imkânsız değil. Sadece seçimlerinizi doğru yapmanız ve çocuklarınızın tatil ihtiyaçlarını gözetmeniz gerekiyor. Üstelik çocuklarınızın mutluluğu sizin mutluluğunuz olacaktır tatil boyunca.

Tatil boyunca çocuklarınızın sınırsızca televizyon izleyip, bilgisayar oyunu oynamasına izin vermemelisiniz. Örneğin, deniz ya da havuz kıyısında güneşlenirken, birkaç sayfa kitap okumanın ders çalışmak değil, bir keyif olduğu fikrini onlara aşılamalısınız. Sizin de kitap okumanız ile birlikte, çocuğunuz da bu alışkanlığı edinecek ve tatilde dahi kitap okuyacaktır. Böylece fazla hareketli bir çocuğunuz varsa bir nebze dizginleyebilir, tatilde daha dengeli olmasını sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs rotasında vize ya da pasaport sıkıntısının olmaması ise çocuğunuz için de bir kolaylık anlamına gelecek. Çünkü onu pasaport ya da vize işlemleri ile yormanıza gerek kalmaz. Doğrudan Antalya’ya tatile nasıl gidiyorsanız, aynı şekilde uçağa binip gidebilirsiniz. Üstelik DutyFree avantajınız da var. Bu durum çocuğunuz için çok bir şey ifade etmese de sizin için eğlenceli bir alışveriş anlamına gelecektir. Dolayısıyla sadece çocuklarınıza konsantre bir tatile çıkmıyorsunuz. Hem çocuğunuzun hem de sizin tatil yapacağınız bir yolculuk olacak bu. Çünkü Kıbrıs, bu amacınıza uygun çok sayıda otele sahiptir. Birbirinden lüks ve konforlu otelleri ile eğlenceli ve unutulmaz bir tatil yapabileceksiniz.

Yaz geldiğinde çocuğunuzu bir yük olarak görmeyin ya da tatilinizi ona odaklayıp kendi tatil ihtiyacınızı ihmal etmeyin. Bu bir ikilem gibi görünse de hem çocuğunu hem de siz harika bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Sunulan Kıbrıs tatil paketleri de size bu anlamda yol gösterici olabilir. Ayrıca zamandan tasarruf ederek siz de bu paketleri tercih edebilirsiniz. Harika bir tatil işte bu kadar yakın!