Akdeniz’in en güzel adalarından biri olan Kıbrıs, ülkemize olan konumu ve kolay ulaşılabilir olması ise en çok tercih ettiğimiz tatil noktalarından biri. Berrak suları ile adeta her kıyısında insanı kendine hayran bırakan ada, özellikle bazı kıyıları söz konusu olduğunda dünya listelerinde yer alıyor. Mavi bayraklı kıyıları, adada zaman geçirmeyi, yüzmenin tadına varıp, dalış yapmayı daha da keyifli hale getiriyor. Tatil planlama evresinde olanlar için bir fikir oluşturmak adına mavi bayraklı kıyılardan bahsedecek olursak, her biri hakkında söyleyeceğimiz çokça söz olduğunu fark ediyoruz. İşte Kıbrıs’ın mavi bayraklı muhteşem tatil kıyıları;

Konnos Koyu, adanın güneydoğusunda yer alır ve belki de adanın en ilgi çekici kıyısıdır. Turkuaz rengi ve denizinin berraklığı, burada tatil yapmayı özel bir zevk haline getiriyor. Deniz mağaraları ise eğlenceli bir deneyim vadediyor. Sahil voleybol ile daha hareketli ve eğlenceli hale gelmekte. Siz de voleybol oynayanlara katılarak, koyun güzelliği arasında eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Escape Plajı, en ünlülerden bir diğeridir. Hatta Kuzey Kıbrıs’ın en ünlüsü olarak nitelemek mümkündür. Escape Beach Club, neredeyse 24 saat hareketli oluşu ile tatilcilerin gözdesi olarak tanımlanabilir. Harika denizin yanında, konforlu bir ortamın söz konusu oluşu, giriş ücretinin olmamasının yanında, imkânların çeşitliliği bu kıyıyı cazip kılıyor. Bu sebebe bağlı olarak da Escape Beach Club her zaman gençlerin uğrak yeridir. Burada çimenlerdeki puflara oturup dinlenebileceğiniz gibi kumsalda şezlonga uzanıp güneşlenebilirsiniz de. Denizin tadını çıkarmayı ise unutmayın.

Nissi Plajı, Ayia Napa adı verilen bölgede yer alır. 75 metre uzunluğundaki sahil, sosyal aktiviteleri ile dikkat çeken mavi bayraklı kıyılardan biri. Burada ayrıca su sporları ile ilgilenebilirsiniz de. Yüksek atlayış noktaları Nissi Plajı’nı diğerlerinden ayıran özelliklerden biridir.

Mercan Körfezi, tam anlamı ile beyaz ve mavinin buluşma noktası olarak tanımlanabilir. Bembeyaz bir kumsalın, turkuaz deniz ile buluştuğu kıyı, ılık ve sakin suları ile huzur vadediyor. Cennetten bir köşe olarak tanımlanan mercan körfezi, su sporları yapılabiliyor olması ile de tatilcilerin gözdesi. Burada yüzebilir, su kayağı yapabilirsiniz ya da scuba dalışları ile eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Adanın su altında gizli kalan güzelliklerine bakış atmak için de harika bir fırsat olacaktır.

Glapsides, Gazi Mağusa’nın kuzey kesiminde yer alan özel kıyılardan biridir. Yine mavi bayraklı kıyılardan biri olması, güzelliğini ifade ederken, bunun yanında su sporları yapanlar için ideal oluşu da gözden kaçırılmamalıdır. Plaj voleybolu turnuvalarının yapıldığı plaj oldukça hareketli ve eğlencelidir. Burada sadece güneşlenip yüzerek tatilinizi sonlandırmazsınız. Aynı zamanda eğlenebilir, yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. Tam da bu eğlenceli olma özelliği ile üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği kıyılardan biridir. Gençlerin enerjisi ile siz de enerji bulmak isterseniz, Glapsides tam size göre.

Kıbrıs, neredeyse her kıyısı ile özel ve güzelken, bazı noktaları mavi bayraklı olarak nitelenmiştir ve adanın en ünlüleri haline gelmiştir. Sizinle paylaştığımız bu kıyılarda, harika bir tatil gerçekleştirmek için zaman kaybetmeyin. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak, derhal yerinizi ayırtın. Tatil programınız için geç kalmayın ve bu yaz unutulmaz anılar ile tatilden geri dönün!