Akdeniz’in en güzel sahillerine sahip olan ada, doğallığı, berraklığı ile dikkat çekiyor. Her kıyı kentinde, birbirinden güzel sahilleri bahar aylarında turistler ile dolup taşıyor. Girne ve Gazimağusa bu anlamda en dikkat çeken sahillere sahip olarak, adanın turizm merkezleri haline gelmiş durumda. Sadece Türkiye’den değil aynı zamanda Avrupa’dan da çok fazla turist geldiği biliniyor. Bunda sahillerin güzelliğine ek olarak, adanın eğlence anlayışı da etkili oluyor. Kıbrıs hem gece kulüpleri hem de kumarhaneleri ile oldukça ünlü. Şimdi sizin için derlediğimiz kısa listeye bir göz atalım. Kıbrıs tatilinde görmeniz gereken birbirinden güzel sahilleri derledik sizin için.

1. Altın Kumsal

Altın Kumsal, dünyaca ünlü olan bir Kıbrıs sahilidir. Bu durumda plajın yasalar ile korunan bir çıplaklar plajı olmasının dışında, sahip olduğu doğallık da etkili olmaktadır. Son derece berrak bir deniz, altın gibi parlayan kum plaj ve Kıbrıs’ın yakıcı güneşi, tam anlamı harika bir deniz tatili vadediyor. Dünyaca ünlü olmasının bir sebebi de sahip olduğu bu özelliklerdir. Ayrıca kumsal Afrodit efsaneleri ile anılırken, bir de caretta carettalar özel kılıyor burayı. Bu türün yumurta bıraktıkları bu sahilleri, oldukça özeldir. Karpaz’da yer alan sahil, ada için de farklı özelliğe sahil bir kıyı olarak turistleri etkiliyor.

2. Konnos Koyu

Konnos koyu, eşsiz bir doğa sunuyor. Eşsiz olarak nitelememizin temel sebebi ise sahip olduğu deniz mağaralarıdır. Hem gizemli hem de büyüleyici görünümünün temel sebebidir bu mağaralar. Ayrıca suyunun berraklığını da unutmamak gerek. Buna bağlı olarak mavi bayrak statüsünde olduğunu da belirtelim. Konnos koyunda denizin ve gizemli mağaraların tadını çıkarabilir, eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Plaj voleybolu için de oldukça uygun olduğunu belirtelim. Burada plaj voleybolu ile yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Gündüz koyun güzelliklerine dalıp, gece de muhteşem partilerde yılın yorgunluğunu atmaya ne dersiniz? Evetse, doğru adrestesiniz. Konnos Koyu, tatil için ideal özellikleri ile sizi bekliyor.

3. Nissi Plajı

Nissi plajı, 75 metre uzunluğu ile mükemmel bir sahil sunuyor. Burada pek çok su sporu için imkân mevcut. Mükemmel bir plaj, harika deniz ile su sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun dışında kalabalığı ile sosyal anlamda oldukça canlı bir kıyıdır. Çevresinde yer alan Pub, kafe gibi mekânlar, biraz soluklanıp bir şeyler içmek için ideal. Ayrıca bu bölgede yüksek atlayış bölgeleri de mevcut. Kısacası adrenalin için gayet ideal bir plaj olduğunu söyleyebiliriz. Nissi Plajı Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin en ünlü plajlarından biri olması sebebi ile dünya çapında da oldukça ünlüdür. Eğer Güney Kıbrıs’a gitme gibi bir planınız varsa kesinlikle Nissi plajını da programınıza dâhil etmelisiniz.

4. Lara Sahili

Lara sahili, diğer kıyılara göre biraz farklılaşıyor. Çünkü burası kalabalıktan uzak korunmuş bir doğadır. Bu sebeple de burası aslında tam da romantik bir tatil için idealdir. Lara sahilinde, keyifli ve huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Caretta Carettaların yumurta bıraktıkları alanlardan biri olarak Lara sahili doğallığını hala koruğunu gösteriyor. Henüz insan akını ile bozulmamış noktalardan biridir. Ayrıca bu duruma bağlı olarak kumsala şezlong koymak yasaktır. Gitmeden önce bu konu hakkında da bilgi sahibi olmanız da fayda var. Romantik ve doğa ile iç içe bir tatil planlıyorsanız, evet Lara plajı tam da size göredir. Balayı programı için de ideal olduğunu belirtelim. Bu bölgedeki konaklama seçeneklerini tercih ederek, Lara sahilinde keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

5. Escape Plajı

Kyrenia’nın kuzey kesiminde yer alan plaj, tam bir sahil eğlence merkezidir. Canlı müzik, durmak bilmeyen partiler, dans sahneleri, plaj voleybolu, çok sayıda bar ve kafe, bir de kano kiralama imkânı, bu sahilde sahip olacağını imkânların bir kısmıdır. Üstelik bu bölgede eğlence bununla sınırlı değil. Gündüz plaj eğlenceleri sona erdiğinde, hemen üstünüzü değişip gece kulüplerinde eğlenceye devam edebiliyorsunuz. Zamanın durmadığı, hareketliliğin hep sürdüğü, harika bir enerjiye sahip olan bu plaj, canlı ve eğlenceli bir tatil isteyeler için idealdir. Siz de önümüzdeki yaz eğlenceyi hedefliyorsanız ve eşsiz bir tatil yapmayı planlıyorsanız, şimdiden bu bölge için rezervasyonunuzu yaptırabilir, gezi programınızı hazırlayabilirsiniz.

6. Mercan Körfezi

Mercan Körfezi, at nalı şeklinde olan ve kireç taşı tepelerin çevrelediği bir bölge. Turkuaz renkli denizin, beyaz kireç taşı ile buluşması ise adeta bir renk cümbüşü yaratıyor. Ilık ve sakin suları, huzurlu bir tatil vadederken, manzarası ise sizi adeta büyüleyecek. Gerçek anlamda bir Akdeniz manzarası görmek istiyorsanız, burası doğru adres olacaktır. Körfezde sahip olduğunu imkânların bazıları da su kayağı ve scuba dalışlarıdır. Ayrıca bu bölgede ilgi çekici çokça mekân bulunuyor. Gündüz sahilin tadını çıkarıp, gece de bu mekânlarda dinlenebilir, yeni dostlar edinip harika sohbetlere katılabilirsiniz. Kısacası Mercan körfezi, hem huzurlu hem de eğlenceli bir tatilin adresidir.