Eğlence denilince akla gelen Kıbrıs, neredeyse ülkemizdeki eğlence ve gece hayatı anlayışını da geçmiş boyutta. Burada eğlencenin sınırları biraz daha üst boyutlara ulaşabiliyor. Özellikle yasal olarak hizmet veren kumarhaneler, dünya çapında bir üne sahip. Burada adanın neredeyse her kentinde ilgi çeken gece kulüpleri, Barlar ve Publar ile karşılaşabilir ve de yasal kumarhanelerde şansınızı deneyebilirsiniz. Bu anlamda görüyoruz ki ada genelinde gece eğlenceleri denilince seçeneğiniz oldukça geniş. Siz yeter ki ne tür bir eğlence istediğinize karar verin. Disko ve Barların sunduğu çeşitli Showlar da oldukça dikkat çekici olmaktadır. Kıbrıs’ta haftanın en dikkat çeken günleri ise Çarşamba, Cuma ve Cumartesi oluyor. Bu günlerde mekânların daha dolu olduğunu görmek mümkündür.

Kıbrıs’ta alkol ücretlerinin ülkemize göre daha düşük oranda olması da eğlencelerinin daha coşkulu olmasının bir sebebi olarak kabul edilebilir. Bu sebeple kumarhaneler de daha fazla ilginizi çekecektir. Kentlere göre ünlü mekânlara geçmeden önce, gece sakinliği ve huzur ararsanız kulüplerin yakınlarındaki sahilleri tercih edebilirsiniz. Uzaktan gelen müzik sesleri ile dalga seslerinin karıştığı bir huzur burada hissedebilir arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebilirsiniz. Ayrıca yine kumsalda da çeşitli mekânlar ile karşılaşabileceğinizi belirtelim.  Bunları da tercih etmeniz mümkün.

Girne sahip olduğu çok sayıda gece kulübü, disko, bar ve pub ile gece eğlenceleri vadediyor. Kıbrıs tatilinizi eğlenceli hale getireceğiniz bir gece için farklı farklı kulüpleri görebilirsiniz. Bu anlamda Girne için plajı ile de ünlü olan Escape Beach & Disco Club ile başlayabilirsiniz. Adeta kentin en ünlüsü olan bu mekân, gündüz sahip olduğu ünü gece de sürdürüyor. Bunun dışında ise yine en ünlülerden olan Camelot Beach & Disco Club ile Club Night Park Disco sıralanabilir. Her mekânın kendince farklılıkları olduğundan, bir gece birkaç farklı mekânı da görmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise size önerimiz oldukça fazla olacak. Tatilinizin süresine göre siz seçiminizi yaparak, gecelerinizi eğlence ile tatilinizin unutulmaz anları haline getirebilirsiniz. Barcode Disco Club, Lions Garden Disco, Boğaz Beach & Disco ve Club Millenium da kentte ünlü olan mekânlardan bazılarıdır. Ayrıca Glapsides Open Air Disco da görülmeye değer bir eğlence merkezi olarak tatilcilere önerilebilir.

Lefkoşa’nın gece eğlencelerinden bahsedecek olursak, Club Empire, Club Corado ilk akla gelenler olacaktır. Ayrıca Girne’ye nazaran Lefkoşa’da daha farklı bir gece hayatı söz konusudur. Burada mekân seçeneklerin aynı türden oluşmuyor. Daha geniş bir çeşitlilik görmek mümkündür. Örneğin bir nargile bar olarak tanımlayabileceğimiz Cafe Arancia Bar, oldukça farklı bir eğlence sunuyor. Bunun dışında Sinema Nostalji Bar da ilginizi çekebilecek, farklı mekânlardan biridir.  Konak Lounge ve Coşkuner Beer Garden da son olarak size Lefkoşa için önerebileceğimiz mekânlardandır. Girne’ye göre farklılık gösteren Lefkoşa, tam da bu sebeple tatil programlarının olmazsa olmazıdır.

Güzelyurt adanın diğer şehirlerine göre biraz geri planda kalıyor. Buna karşın en az diğer merkezler kadar ilgi çekicidir. Hem kültürel ve turistik gezi noktaları hem de gece kulüpleri burayı özel kılıyor. Four Star Night Club gibi kentin ilk akla gelen eğlence merkezlerini görmek, turistlerin ilk tercihi oluyor. Ancak bunun dışında da görülmeye ve denenmeye değer gece kulüpleri söz konusudur. Bling Night Club bunlardan sadece bir tanesidir. Five Star Night Club ve Yakamoz Gece Kulübü de kentin ve bu bölgenin en ünlü mekânlarıdır. Bu sebeple Güzelyurt’taki konaklamalarınızı, bu kulüpler ile daha hareketli hale getirebilir, arkadaşlarınız ile ya da yeni tanışacağınız dostlarını ile eğlenebilirsiniz.

Son olarak ise plajları ile dünyaca ünlü olan Gazimağusa’ya gelelim. Gazimağusa’da sahil eğlenceleri kadar, gece eğlenceleri de ünlüdür. Kentin en ünlü dört kulübünü sıralayarak gerisini size bırakmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki tatilciler ve gezgin ruhlu olanlar, kendileri keşfetmeyi daha çok severler. Yani bu demek oluyor ki, adanın diğer eğlencelerini siz keşfedebilirsiniz. Sıralayacağımız gece kulüplerinin ilki, Harika Night Club ve gerçekten en ünlülerinden ve en kalabalık olanlarından biridir. Bunun dışında Antik Gece Kulübü ilginizi çekebilir. Yine yoğun kalabalık olacaktır özellikle yaz ayalarında ama kış aylarında o kadar yoğun bir kalabalık söz konusu olmayacaktır. Gold Night Gece Kulübü en çok tercih edilenlerden bir diğerdir ve de son olarak Casablanca Gece Kulübü önerilerimizden biridir. Ayrıca ünlü Karpaz bölgesinde de eğleneceğiniz mekân seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Özellikle Karpaz ve Gazimağusa geneli, sahilleri ile ünlü olmasına bağlı olarak, çeşitli eğlence merkezlerini de seçiminize sunmaktadır. Gideceğiniz her kenti, bu tip merkezler ile taçlandırabilir ve daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bunlara ek olarak özellikle Girne’de Casino seçeneklerine de sahipsiniz. Ancak adada yasal olarak hizmet veren bu kumarhaneler, tecrübesiz olanlar için büyük bir tehlike olabilir. Bu sebeple kumarhanelere giderken çok daha temkinli olmalı, kontrolünüzü kaybetmemelisiniz.