Kış boyunca sıcak bir tatil hayaldir ve kış tatiline gitseniz bile yazın sıcak kumlara uzanıp, serin sulara atlamak ayrı bir keyiftir. Tatil denilince gözümüzde canlanan sahne de tam olarak budur. Aksi kabul edilemez. Dolayısıyla tatil her zaman bir hayaldir. Her yorgunluğumuzda ah bir tatile gidebilsek deriz ve hayal olarak yaşatmayı sürdürürüz. Oysa hayalini kurduğumuz tatil sandığımız kadar uzakta değil. Altın kumlara uzanmak da serin sulara atlamak da çok kolay. Üstelik çok da uygun fiyatlar ile böyle bir tatile çıkabilirsiniz. Sadece yurt içi değil, yurt dışı imkânlarınız da var üstelik. Kuzey Kıbrıs’ı kast ediyoruz. Kuzey Kıbrıs vize ve pasaport sıkıntısı olmadığı gibi, uçak ve feribot ulaşımı ile kolayca varış yapabileceğiniz bir tatil rotası olmanın yanında, dünyaca ünlü kıyıları ile sizin için muhteşem bir tatil vadediyor. Üstelik sandığınız kadar da yüksek fiyatlar söz konusu değil. Hatta tatil paketlerini tercih ederek, işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Günümüzde yaşamın yoğun temposu her birimiz için söz konusu. Hatta yoğun stres altında çalışmak normal olarak kabul edilmeye başladı. Bu sebeple de yılın belli dönemlerinde zorunlu bir ihtiyaç olarak tatile gereksinim duyuyoruz. Kıbrıs tatili tam da bu dönemlerde size ilaç gibi gelecek. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın sadece yaz tatillerinde tercih edilecek bir nokta olduğunu düşünmemelisiniz. Kış aylarında da dinlenmeye, hayalini kurduğunuz bir tatile ihtiyaç duyduğunuzda kaçabileceğiniz harika bir rotadır. Bizde soğuk kış ayları söz konusuyken, Kuzey Kıbrıs’ın harika ikliminde ılık günler yaşanır. Siz de bu durumdan istifade ederek, harika Akdeniz havasında dinlenebilirsiniz. Kısacası, yaz ya da kış fark etmeksizin bir hayal olarak gördüğünüz tatil, Kıbrıs ile çok da uzak değil. Belki ülkemizde yapacağınız tatillerden çok daha uygun fiyatlara tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bunun için kendi zamanınızdan bile çalmanıza gerek yok. Sizin için hazırlanmış olan tatil paketlerini inceleyip karar verebilirsiniz. Birbirinden farklı seçenekler önünüze seriliyor ve kendi imkânlarınıza, tatil sürenize uygun seçeneği tercih etmeniz mümkün oluyor.

Masa başında yorgunluğunuzu hissettiğiniz, en azından 3 – 5 günlük bir tatilin hayalini kurduğunuz anlarda, kendinizi çaresiz hissetmeyin. Tam da hayalini kurduğunuz gibi bir tatil sandığınızdan çok daha yakın size. Üstelik ne için çalışıp yoruluyorsunuz ki. Bu tatili çoktan hak ettiniz. Hatta erkenden rezervasyonunuzu yaparak, tatilinizden tasarruf dahi yapabilirsiniz. Henüz önümüzde bunun için zaman varken, rezervasyonunuz için araştırmaya başlamalısınız. Uygun fiyatları yakalamak için bundan daha harika bir zaman olamaz. Hemen harekete geçip, tatil programınızı belirlemeye koyulabilirsiniz. İsterseniz sadece Girne’de kalacağınız bir tatil planlayabilirsiniz. Burada birbirinden kaliteli oteller sizi beklerken, tarihi niteliği olan gezi noktaları da mevcut. Hatta Girne Limanı tüm ihtişamı ile tatilinizin başköşesine oturabilir. Ancak bunun yanında dünyaca ünlü altın kumsalı görmek için Gazi Mağusa’ya da gidebilirsiniz. Diğer taraftan Lefkoşa’nın kendine has güzelliği unutulmamalı. Uçaktan indikten sonra, bu şehri gezip tadını çıkarmadan buradan ayrılmamalısınız. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait birbirinden kıymetli yapıların mevcut olduğu kent, lezzetli yemekler yiyip, sıcakkanlı insanlar ile tanışabileceğiniz bir yapıya sahip. Zamanınızın tamamını deniz kıyısına ayırmıyorsanız, Lefkoşa harika bir uğrama noktası olabilir. Kısacası, yoğun bir günün sonunda, masa başında hayalini kurduğunuz tatil bu kadar yakınınızda. Siz yeter ki tatile gitmek isteyin, sunduğumuz tatil paketleri ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.