Tatil denilince, basit bir şekilde yol çıkıp gidemiyor insan. Dinlenmek için harika bir fırsat yakalamışken, istediği niteliklere sahip, tam anlamı ile dinlenip huzur bulacağı bir tatil gerçekleştirmeyi arzuluyor. Bu durumda da çeşitli spesifik özellikler ön plana çıkmakta. Örneğin, yüzmeyi seven ve yaz tatillerini iple çekenler için tatil yapılacak olan otelin denizli ya da havuzlu olması çok önemli bir detaydır. Tatilin belki de en önemli detayı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yaz tatili denildiğinde yüzmek, güneşlenmek ve dinlenmek gelir insanın aklına. Çocuklarınız söz konusu değilse, istediğinizi tercih edebilirsiniz ama çocuklarınız varsa, belki de havuzu daha güvenli bulabilirsiniz. Bazı bölgelerde deniz, çocuklar için tehdit oluşturabilecek nitelikteyken, bazı bölgelerde ise çocuklar için eğlenceli olabilir. Örneğin, kumdan plajı olan sakin denizli bir kıyı bulduğunuzda, çocuklarınız ile birlikte kumdan kaleler yapabilir, yüzme denemeleri yapabilirsiniz. Hırçın ve kayalık bir kıyıdaysanız ise havuzlu otelinizde eğlenmek en doğrusu olacaktır. Kısacası kıyının karakterine göre denizli ya da havuzlu otel tercih edebilirsiniz.

Diğer taraftan balayı tatili için otel seçiyorsanız, bu kez özgürce kendi isteklerinize göre seçim yapabilirsiniz. Sizi kısıtlayacak bir engeliniz bulunmayacaktır. Ancak Kıbrıs’ın altın kumsalını aklınızın bir köşesinde bulundurun. Belki bu bölgeye doğru yolculuk yapacaksanız, denizli oteller sizin için daha ideal olabilir.

Harika bir tatil rotası olan Kuzey Kıbrıs, vizesiz ve pasaportsuz olarak ülkemizden ulaşılabiliyor olması ise daha da cazip hale geliyor. Üstelik burada hem havuzlu hem de denizli tatil noktalarına ulaşabilir hatta her iki imkâna da aynı tesiste ulaşabilirsiniz. Bu sebeple, Kıbrıs rotasında sizin için oldukça fazla seçenek söz konusudur. Çok sayıda 5 yıldızlı otel ya da çok daha fazlası karşılayacak sizi Kıbrıs’ta. Muhteşem otelinizde konaklayıp tatil yaparken, dilerseniz, adanın tarihi değerlerini tanıyacağınız bir yolculuğa da çıkabilirsiniz. Havuzlu ya da denizli bir otel tercih etmiş olun hiç fark etmez. Yani kıyıya ya da tarihi değerlere ne kadar uzak olursa olsun, kolay ulaşım imkânları ile rahatlıkla tarihi duraklara yolculuk edebileceksiniz. Bu da tatilinize daha da anlam katacak bir nitelik olacaktır. Girne Kalesi gibi yakın rotaların yanında, biraz daha uzakta kalan, fakat kolaylıkla ulaşabileceğiniz tarihi yapıları da unutmamalısınız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne, ve Gazi Mağusa kıyıları gibi pek çok noktasında, size hitap edecek nitelikli tesisler ile karşılaşmak mümkün. Bu noktalarda hem havuzlu hem de denizli oteller ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında denizden uzak Lefkoşa gibi noktalarda farklı nitelikli oteller sizi bekliyor. Belki havuzu olan bir otelde de konaklamanız mümkün. Bunun yanında kentin kendine has havası ve tarihi içinde de yolculuk edebilirsiniz. Kısacası Kıbrıs söz konusu ise tatil ve eğlence konusunda sınırlama söz konusu değildir. Hem havuz, hem deniz, hem eğlenceli gece kulüpleri hem de casino’lar tatilinize renk katacaktır. Geç kalmadan siz de tatil programınızı hazırlayın ve rezervasyonunuzu yapın. Avantajlı fiyatlar için geç kalmış sayılmazsınız. Hala erken rezervasyon fırsatları devam ediyor. Yani hala mükemmel bir tatile, en uygun fiyatlar ile kavuşma imkânına sahipsiniz. Kuzey Kıbrıs’ın havuzlu ve denizli otelleri, özel bir tatil deneyimi için sizleri bekliyor.