Balayı demek, yoğun düğün telaşının ardından nihayet dinlenebileceksiniz demektir ve gerçekten de balayında gezecek halinizin dahi kalmadığını, sürekli uyuduğunuzu fark edebilirsiniz.  Henüz düğün öncesinde, düğün hazırlıklarınızı yapıp, evinizi hazırlarken bir yandan da balayı organizasyonunuzu yapmanız gerekir. Çünkü havaların ısınmaya başlaması ile birlikte, düğünler artar ve siz de panik olabilirsiniz. Vereceğimiz ipuçları ise işinizi oldukça kolaylaştıracak. Bakalım ipuçlarımız nelermiş;

1 – Erken rezervasyon ile uygun fiyatlara harika bir balayı yapabilirsiniz

 Düğün sezonu ile birlikte, düğün salonlarının boş yeri kalmadığı gibi, balayı yapmak isteyeceğiniz tesislerin de boş yeri kalmayabilir. İstediğiniz tarihlerde istediğiniz tesis ya da oda sizin için uygun olmayabilir. Üstelik oldukça yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu tip bir risk almamak için yapmanız gereken şey 2 – 3 ay öncesinde rezervasyonunuzu yaptırmaktır. Bu tarihlerde duyacağınız fiyatlara da şaşıracaksınız. Rezervasyon ücretleri ile yapacağınız tasarrufu ise daha keyifli bir balayı için harcayabilir, belki tatilinizi bir gün daha uzatabilirsiniz.

2 – Bavul hazırlama stresine girmeyin

Düğün öncesi o kadar çok detay ile meşgul olacaksınız ki, bavul hazırlama işini son ana bırakabilirsiniz ya da daha erken bir tarihte hazırlayabilirsiniz ki zaten en iyisi de bu olacaktır. Erkenden bavulunuzu hazırladığınız takdirde, düğün sonra strese girmeden sadece bavulunuzu alıp gidebilirsiniz. Büyük bir rahatlık olacaktır sizin için. Son dakikaya bırakmış olsanız dahi, alabildiğiniz kadar çok eşya alın, çok da detaya takılmayın ki tatiliniz sizin için eziyete dönüşmesin.

3 – Otel seçimine zaman ayırın

Kıbrıs’ta yapacağınız bir balayı, sizin için sınırsız seçenekler anlamına gelir. Çünkü her biri bir diğerinden güzel ve özel olan tesisler, size farklı farklı imkânlar ile kaliteli hizmet sunar. Ancak elbette ki kişilerin zevkleri ve tercihleri değişebilir. Bu sebeple siz de Kıbrıs’ın sahillerini inceleyerek, hayalinizdeki balayını inşa eden tesisi seçebilirsiniz. Rastgele bir seçim sizi hayal kırıklığına uğratabileceği için, özenle ve inceleme yaparak seçim yapmak çok önemlidir.

4 – Fotoğraf çekmeyi unutmayın, gitmeden önce hazırlık yapın

Artık cep telefonları neredeyse profesyonel fotoğraf makinesi kalitesine ulaştığından ve selfie çılgınlığı herkese bulaştığından, fotoğraf bir sıkıntı olarak görülmüyor. Ancak daha ölümsüz anlar için fotoğraf makinası da tercih edebilirsiniz. Her anı ölümsüzleştirecek fotoğraflar, videolar harika olacaktır. Yıllar sonra baktığınızda o anları, eşsiz tatilinizi hatırlamanın en iyi yolu fotoğraflar olacaktır. Hiç olmazsa, selfie çekmeyi unutmayın. Hafızanızın dolması ve en güzel resimlerinizin bir bir silinmemesi için ise yedek hafıza kartı vs bulundurmalısınız. Bunların hazırlığını erkenden yapmak önemli!

5 – Ne tür bir tatil istiyorsunuz?

Balayı tatili ile ilgili olarak vereceğimiz son tüyo ise tatilinizin ne tür bir tatil olmasını istediğiniz ile ilgili olacak. Havuzlu bir otel mi istiyorsunuz, bungalow mu yoksa kültürel nitelikli bir tur yapmayı mı planlıyorsunuz? Kıbrıs her biri için çeşitli imkânlara sahip olması ise size çokça seçenek sunuyor. Önemli olan sizin, tatil öncesinde bu kararı vermiş olmanızdır. Buna göre erkenden rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Tatil sürenizi de göz önünde bulundurarak bu kararı vermenizde fayda var. Nihayetinde 3 günlük bir balayı ile yeterince kapsamlı bir kültürel gezi yapmak da mümkün değil, tam anlamı ile dinleneceğiniz bir bungalow tatili de. Bu sebeple, sürenizi isteklerinizi göz önünde bulundurup, buna göre tercih yapabilirsiniz.